Zloženie matraca

Nerozumiete čo znamenajú všetky tie značky v popisoch matracov? Prečítajte si niečo o zložení matraca.

Používané materiály

PUR pena, alebo tiež tepelne modifikovaná pena

Ide o polyuretánovú penu, ktorá nachádza uplatnenie v celom spektre čalúnníckych výrobkov. Líšia sa hlavne svojou hustotou a odporom proti stlačeniu. Pre výrobu matracov je veľmi dôležité zvoliť optimálnu tuhosť peny pre zachovanie vysokého komfortu ležania a dlhú životnosť matraca.

Vysokoelastická tzv. “Studená pena“ označovaná aj ako HR pena

Komfortná, vysokoelastická (HIGH RESILIENCE) pena je vyrábaná inou technológiou ako klasická PUR pena. Jej štruktúru tvoria milióny buniek v tvare nepravidelných dvanásťuholníkov, ktoré fungujú ako mikropružiny. Pena má otvorenú bunkovú štruktúru , ktorá zaisťuje výborné odvzdušnenie matraca a je mimoriadne vhodná na všetky typy lamelových roštov, prípadne na pevnú podložku . Vyznačuje sa vysokou životnosťou a tvarovou stálosťou.

Špeciálna pena Viscoelastická, tiež sa jej hovorí „lenivá pena“ , alebo „termoreaktivná pena“

Tento materiál vyvinuli špecialisti z NASA pre ochranu kozmonautov proti účinkom obrovského preťaženia. Komfortná pena v namáhavých častiach matraca vplyvom tepla a tlaku tela spiaceho zmäkne a tým umožní dokonalé skopírovanie ľudského tela a zaisťuje výbornú oporu svalov a chrbtice. Vďaka svojím vlastnostiam je vhodná tiež pre ľudí trvale pripútaných na lôžko. Pena má vysokú životnosť a je odolná proti preležaniu.

NATURALIS®

NATURALIS je inovovaný čalúnnický materiál pre výrobu komfortných matracových jadier. Ide o vysokoelastickú (tzv. HIGH RESILIENCE ) polyuretánovú penu s podielom prírodného oleja z rastliny VERENDA , ktorá dáva pene NATURALIS jedinečné vlastnosti z hľadiska spánkového komfortu. Pena NATURALIS prispieva tiež priaznivo k zlepšovaniu životného prostredia tým, že prírodný olej použitý pri výrobe tejto peny nahradzuje štandardne používané suroviny. Vďaka vysokej objemovej hmotnosti a jedinečným charakterovým vlastnostiam pena zaručuje dlhodobú životnosť matracového jadra.

Latexová pena

Matracové jadro z tejto peny sa vyznačuje vysokou elasticitou, tvarovou stálosťou a dokonalým odvodom vodných pár. Bunková štruktúra má vysokú hustotu. Pre naše matrace používame výhradne penu s vysokým podielom prírodného kaučukového mlieka. Matrace z latexovej peny sú vďaka efektu vodného lôžka vhodné i pre ľudí trvale pripútaných na lôžko. Pre lepšie odvzdušnenie odporúčame ako podložku lamelový rošt, ktorý nemá medzery širšie ako 5 cm. Latex je mimoriadne vhodný pre elektrické lamelové rošty.

Kokosové vlákno

Z kokosových orechov získavame vlákna, ktoré po ošetrení latexovým mliekom pre trvalú pružnosť, používame v škále našich matracov. Slúžia k dôkladnému prevetraniu matraca a nastaveniu jeho optimálnej tuhosti. Pri pružinových matracoch slúži tiež ako vrstva proti pretlačeniu pružín.


Kvalitný anatomický vankúšik ZADARMO


Doprava matrac až domov ZDARMA


 

Kategórie

Mohlo by vás zaujímať